WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Ereksiyon Probleminin Nedenleri Nelerdir

Erekeklik organı penis cinsel ereksiyon anında ciddi fizyolojik değişimlere uğramaktadır. Penis olmazsa cinsel ilişkide gerçekleşemez. Cinsel Ereksiyon iki şekilde olur.

Bunlardan biri, yöresel diye edlandırılan uyarı sonucu meydana çıkan hafif sertleşmedir. Diğeri ise cinsel birleşme isteğiyle ortaya çıkan gerçek sertleşme ve irileşme. Penisin gerilmesi fiziksel ve psikolojik nedenlere dayandığı gibi duygusal yaşantılarla da ilişkilidir. Penisin doğal fonksiyonları ancak cinsel birleşimde ortaya çıkar. Cinsel ereksiyon haline erişmek için ergenliğe yeni ulaşmış gençler oldukça güçlük çekerler. Penis cinsel uyarı ve orgazm anında en sert halini alır.

Erkeğin cinsel hareketinin en önemli ön koşulu, erkeklik organının sertleşmesidir. Boşalma sırasında süngersi kısım atardamar kanı ile dolar. Bu nedenle penis sertleştiği zaman ısınır ve nabzın atışı burada görülebilir.

Sertleşme üç etkene bağlı olarak oluşur:

Doğrudan doğruya penisin baş kısmına ve penisin çevresine yapılacak uyarma hareketi beyne iletilir; bunun sonucunda bir refleks hareketi ile kan sünger dokuya akar, penisin sertleşmesini sağlar.Duygusal heyecanlanma sonucu sertleşmede, doğrudan doğruya beyin sertleşme emrini verir. Bu durum yetişme çağındaki erkeklerde bölgesel uyarılmalardan daha çok görülür. İdrar torbasının dolu olmasıyla refleks hareketi şeklinde görülen sertleşmelere ise sabah erken saatlerde rastlanır.

Cinsel heyecan sırasında sertleşme ile birlikte penisin kök kısmında, sağ ve sol taraflarda bulunan salgı bezleri kaygan bir sıvıyı idrar borusuna salgılar. Bu sıvı penisin baş kısmını nemlendirir ve böylece penisin kadın cinsel organına girmesini kolaylaştırır. Salgılama, doğrudan doğruya penise dokunmakla artırılabildiği gibi, daha önce oluşan ruhsal ve cinsel heyecanlar sonucu da ortaya çıkabilir.

15 Oca 2023 21:31

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.