WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel Uyarılma

Cinsel birlikteliklerin öncesinde ya da başlangıcında cinsel uyarılma gereklidir. Cinsel ilişkinin başlaması ve ilişkiden istenilen hazzın alınabilmesi için uyarılma önemlidir. Partner tarafından ya da cinsel uyarıcı ürünler yardımıyla uyarılma gerçekleştirilebilir. Uyarılma düşünce, görsel, koku ya da temas gibi yollarla olabilmektedir. Ancak bu yollarla uyarılma gerçekleşmediği takdirde üretici ilaç firmaları tarafından geliştirilen cinsel uyarıcı ürünler kullanılabilmektedir.

Cinsel birliktelik öncesinde cinsel uyarılma işlemi erkeklerde bayanlara nazaran daha hızlı olmaktadır. Bayanların uyarılma süresi daha yavaştır. Cinsel uyarılma şekilleri kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimisi bir kokudan kolayca etkilenebilirken, kimisi için o koku hiçbir şey ifade etmeyebilmektedir.

Uyarılma için fiziksel yollarda kullanılabilmektedir. Dokunma ile de cinsel uyarılma çok rahatlıkla yapılabilmektedir. Sadece partnerin hangi dokunuştan ve nereye dokunulduğundan ne şekilde etkilendiğini bilmek gerekmektedir. Erkeklerde ve bayanlarda cinsel uyarılma noktaları değişkenlik gösterebilmektedir. Birçok kadında bu uyarılma noktalarından biri göğüsler ise erkeklerde de uyarılma noktalarından biri kalçalardır. Tabi az önce de değindiğimiz gibi bu durum kişinde kişiye değişkenlik gösterebilmektedir.

30 Ağu 2021 15:47

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.