WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erkekler Neden Seksten Uzaklaşır

Erkekler Neden Seksten Uzaklaşır? İlişkilerde bağları kuvvetlendiren ve ilişkinin ömrünü uzatan cinsellik, zaman içinde azalsa da daima yaşanması gereken bir deneyimdir. Cinsel arzular sabit bir çizgide ilerlemez ve kişilerin yaşadığı fiziki ve ruhsal sorunlar cinselliğe engel olabilir. Libidonun bazı durumlarda çok yüksek olması da tıpkı düşük olması kadar normaldir. Tüm bunların yanında cinsel isteğin uzun süre düşük seviyede kalması normal kabul edilemez. Biyolojik ve psikolojik dürtülerden kaynaklı gelişen durumlarda cinsel isteksizlik söz konusudur. Bu durum, erkek veya kadın fark etmeksizin herkeste görülebilir. Bu yazıda erkeklerde cinsel isteksizlik konusundan söz edeceğiz.

Erkeklerde İsteksizlik Neden Olur?

Erkeklerde isteksizlik neden olur sorusunun altında çoğunlukla psikolojik sorunlar yer alsa da tek sebep ruhsal değildir. Erkeklerde seksten uzaklaşma durumunun altında fizyolojik bir kaynak da olabilir. En yaygın fiziksel kaynaklar ise şöyle;

 • Yüksek tansiyon, kanser, diyabet ve benzeri hastalıklar
 • Kişinin hayatını etkileyen bir kaza ve vücudun bir bölümünde geçirilen operasyonlar
 • Son 2 ayda antidepresan benzeri serotonin azaltıcı ilaçların kullanımı
 • Aşırı alkol ve sigara tüketimi

Bunun yanı sıra arama motorlarında erkeklerde cinsel isteksizlik hangi vitamin eksikliği sorusunun da sıklıkla aratıldığı bilinenler arasında. Bu son derece normal, çünkü vücutta bilhassa B12 vitaminin eksikliği durumunda cinsel işlev ve fonksiyonlarında aksamalar meydana gelebilir. Soğumanın psikolojik nedenlerinden söz etmek gerekirse;

 • Günlük yüksek yaşam stresleri
 • Depresyon ve anksiyete
 • Öz güven eksikliği
 • Sonucu olumsuz olan geçmiş cinsellikler

Cinsel isteksizliğin fizyolojik ve psikolojik kaynakları kadar hormonal nedenle gelişen kaynakları da vardır. Cinsellik durumunu hormonların yönettiği göz önüne alındığında hormonlarda gelişen bir aksamanın isteksizlik yapması da son derece doğal. Bunlar;

 • Yetersiz uyku ile bozulan hormon dengesi
 • Beslenme bozukluğundan ve egzersiz eksikliğinden düşen testosteron
 • Tiroit sorunları ile testosteron seviyesinin düşmesi

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik için Ne Yapmalı?

Nedenlerinden bahsettikten sonra erkeklerde cinsel isteksizlik için ne yapmalı konusunun üzerinde de durmakta fayda var. Ereksiyona en etkili çözüm için sorunun kaynağının net tespit edilmesi doğru olacaktır. Yani sorun fizyolojik bir hastalıktan kaynaklanıyorsa buna yönelik tedavi gerçekleştirilir. Bazı durumlarda sorun, ilaç kullanımıyla dahi son bulabilir.

İsteksizliğin ereksiyon problemi ile birlikte görüldüğü durumlarda sorun tek bir ilaç kullanımıyla halledilebilir. Ancak bazı tablolarda durum göründüğünden de karışık olabilir. Özellikle genç hastalarda geçmiş cinsel ilişki deneyimlerine bakılır. Tekrarlanan cinsel reddedilme, cinsellikle ilgili kabullenen yanlış inançlar ve partnere karşı yetersizlik hissi gibi durumlar, ileri vadede isteksizliğe neden olabilir.

Erkeklerde istek kaybı, cinsel performans kaygısının yoğun olmasıyla birlikte paralel gerçekleşebilir. Böyle durumlarda sertleştirici haplar etkili olabilir. Ereksiyon sağlayan ve isteği zirveye çıkaran birçok istek artırıcı takviye var. Bu ürünlerin desteğiyle cinsellikle barış imzalayabilir ve erotik hayal dünyanızı geri alabilirsiniz.

Erkekte Cinsel İstek Artırma Nasıl Sağlanır?

Öncelikle bu durumun zaman zaman her erkeğin başına geldiğini kabul etmekle işe başlayabilirsiniz. Özellikle libido düşüklüğünün testosteron seviyesiyle ilgili olduğunu ve cinsel arzuyu yeniden canlandırmanın yolunun bu hormonu harekete geçirmekten ileri geldiğini hatırlatalım. Daha fazla seksin bu hormonu artırması pratikte olası gibi dursa da kesin çözüm olmayacaktır. Asıl önemli olan bu seksin sıklığı değil kalitesidir. Bu kaliteyi sağlamak şu etapta imkânsız gibi duruyorsa Alfa Man erkek azdırıcı damla gibi ürünlerden destek almayı düşünebilirsiniz. Azdırıcı damla markaları erkek isteksizliğini çözmede son derece başarılıdır. Cinsel istek artırıcı ürünleri incelemek üzere Damla Eczane’yi ziyaret edebilirsiniz.

Erkek Azdırıcı Damla Kullanıcı Yorumları Nasıl?

Erkek azdırıcı damla kullanıcı yorumları bu gruptaki ürünlerin işe yaradığını kanıtlar nitelikte. Cinsel isteksizliğin yalnızca kadınlar için söz konusu olduğu düşünülse de erkekler de isteksizlik yaşar. Hatta zaman zaman erkekler, neredeyse kadınlar kadar yoğun soğuma yaşayabilir. Erkeklerde sertleşme sorunları için kullanılan Cialis popüler olsa da bu diğer ürünlerin ilgi görmediği anlamına gelmez. Bilhassa toplumumuzda cinselliğe ilgisini kaybeden erkekler, yaşadıkları sıkıntıdan bahsetmekten çekinir. Erkek azdırıcı damla gibi ürünlerden destek alan erkekler ise kısa süre içinde rahatlayabilir. Ereksiyonu güçlendiren ve isteği yükselten erkek azdırıcı ürünler, cinselliği renklendirmenin ilk adımıdır.

Cinsel Takviye Ürünlerinin Kesin Çözümü için Ne Yapılmalı?

Cinsel sorunların tümü birbiriyle bağlantılı gelişir. Cinsel isteksizliğin altında ereksiyon problemleri olabilir. Aynı şekilde sertleşme probleminin altında isteksizlik olabilir. Cinsel işlev bozuklukları, çoğu zaman birbirinin bütünüdür. Tür fark etmeksizin her cinsel sorunun çözülmesi gerekir, bu problemler kendiliğinden geçmez. Erkeklerde cinsel isteksizlik de kendi kendine geçmeyecektir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız erkek istek artırıcı ürünleri hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Ancak bu noktada önemli olan ürünleri kullanırken varsa ilişki sorunlarını da halletmektir. Yaşanan aleni çatışmalar ve partnere karşı yaşanan gizli öfkeler cinsel ilgiyi azaltabilir.

Eşinize karşı duyduğunuz bir kızgınlık varsa bunu konuşmayı deneyebilirsiniz. Aradaki açık iletişimle birlikte yaşanan cinsellikler çok daha etkili olacaktır. Bunu yaparken bir süre cinsel sağlık ürünlerinden destek almanız gerekir. İlişki sorunlarını iyileştirmeye ve aradaki sorunları çözerken azdırıcı ürünlerden destek almak, cinselliğe olan bakışı değiştirmenin ilk basamağıdır. Sorunun daha karmaşık olduğu durumlarda bireysel ya da çift olarak terapi almayı düşünebilirsiniz. Bazı durumlarda çiftlerin görmediği sorunları terapistler görebilir. Aynı şekilde isteksizliğiniz ileri seviye ereksiyon sorunlarından geliyorsa üroloğa başvurmanız doğru olacaktır. Yüksek seviyede fiziksel sorunlarda cinsel ilaçlar etkili olmayabilir.

20 Mar 2023 15:56

Diğer Yazılar

  © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.