WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Gelmeyi Önlemek için Neler Yapılabilir

Erken Gelmeyi Önlemek için Neler Yapılabilir? Yaş fark etmeksizin erkeklerin çok büyük bir bölümünde erken boşalma görülebilir. Depresif dönemden geçen bir erkeğin erken boşalma yaşaması normal olsa da sürekli tekrarlayan durumların normal olduğundan söz edemeyiz. Sürekli tekrar eden erken boşalma durumlarında artık bir işlev bozukluğu söz konusudur. Penis, vajina ile temas kurmadan önce veya hemen sonra görülen bu sorun, erkek üzerinde tahrip edici etkiye sahiptir. Erken boşalan erkek psikolojisi iyi değildir ve bu sorun partnerine de yansır.

Erken Boşalma Çeşitleri Nelerdir?

Erken boşalma durumu çok çeşitlidir. Bir uzman için bu çeşitler, kişideki sorunu anlamada ve tedavi etme konusunda yol göstericidir. Bu anlamda erken gelme sorununun 4 çeşidi olduğundan söz edebiliriz. Sonradan kazanılan erken boşalmalarda doktor yönlendirmesi ve ilaç kullanımı sayesinde çözüm bulunabilir. Ömür boyu devam eden erken gelme sorununda ise durum daha karmaşık olabilir. Bu türde kişinin ilk cinsel birleşmesinde başlayan erken boşalma, diğer ilişkilerinde de devam eder.

Sonradan kazanılan erken gelme durumları, çoğunlukla psikolojik sorunlarla ortaya çıkar. Fizyolojik problemlerin de erken boşalmayı tetiklemesi olağandır. Kişide sonradan gelişen erken boşalma sorununda ilk etapta üroloğa başvurulması önerilir. Uzman hekim, sorunun nedenini tespit ettikten sonra buna uygun tedavi verecektir. Bir diğer tür olan değişken boşalma ise sürekli boşalma gözlenmez. Duyusal boşalmalarda ise bir problem olmasa da kişi kendini erken boşalıyormuş gibi hisseder. Tüm bunların tespiti için uzmana başvurulması gerekir.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Cinsellik, kişilerin hayatının ayrılmaz bir parçasıyken erken boşalma nasıl engellenir sorusu sıklıkla sorulur. Erkeğin kendine olan güvenini zedeleyen bu durum, partnerinin de mutsuzluğuna yol açabilir. Bilinçsiz çiftlerde birbirini suçlama gibi durumlar görülebilir. Cinsel birleşmelerin tamamına etki eden bu durumun altında birçok neden var. Kişinin fiziksel ve psikolojik durumu ya da bunların kombinasyonu, erken gelmeye neden olabilir. Şu durumlar erken gelme nedeni olabilir:

 • İlk cinsel tecrübenin yaşanması
 • Aşırı heyecan duygusu
 • Performans kaygısı ve anksiyete hastalıkları
 • Gençlik döneminde yapılan aşırı mastürbasyonlar
 • Önceden yaşanılan cinsel travmalar ve istismar durumu
 • Prostat hastalıkları
 • Üreme sisteminde gelişen enfeksiyonlar
 • Diyabet gibi kronik hastalıklar
 • Hormon sorunları

Yukarıda bahsi geçen unsurlardan yalnızca birinin görülmesi bile erken boşalma durumu için yeterli olabilir. Erken boşalma durumunu tetikleyen sorunların büyük ölçüde psikolojik olduğunu biliyoruz. Özellikle cinsel eğitimin eksik olduğu toplumumuzda cinsel işlev sorunları çok sık görülmekte.

Erken Boşalma Belirtileri Nelerdir?

Bir kişide erken boşalma belirtilerinin görülmesi, tespit sürecinse önemli rol oynar. Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan bu göstergeler, uzman hekimler tarafından analiz edilir ve tespit süreci başlar. Erken gelme problemi yaşayan erkeklerin cinsel ilişkilerden kaçması çok sık görülen bir durumdur. Penis, vajinaya ulaşmadan önce görülen boşalmalarda, erken gelmeden şüphelenilir. Penisin vajinaya girdiği andan hemen sonra gerçekleşen boşalmalar da son derece erkendir. Kendinizde erken gelme sorunu olduğunu düşünüyorsanız bir üroloğa başvurmalısınız.

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken gelmeyi önlemek ilgili sorunu yaşayan birçok erkeğin rüyasıdır. Erkekler için cinsel yaşamın çok büyük sorunlarından biri olan erken gelme, kişiyle birlikte partnerinin de cinsellikten soğumasına neden olur. Bunu çözmenin ise birçok yolu vardır. Sanılanın aksine erken boşalma çözülmeyecek bir sorun değildir. Erken boşalma yaşayan bireyler, psikoterapi, cinsel terapi ve çift terapisi gibi yollar sayesinde ilgili sorundan kurtulabilir. Buna ek ürolog tarafından belirlenen tedaviler de ilgili sorunun çözümünü sağlamada yardımcı olur. Çoğu zaman hekim, kişiye cinsel performans artırıcı ve geciktirici ürünler kullanmasını önerir.

İlişkide Geciktirme Teknikleri Nelerdir?

Cinsel ilişki sırasında kişinin uygulayacağı geciktirme teknikleri de mevcut. Bunlardan en yaygını olan sık - bırak tekniği, birkaç kez denendiği takdirde son derece pratik bir yöntem. Cinsel birlikteliğe başladıktan sonra boşalacağınızı hissettiğiniz anda birleşmeyi durdurabilirsiniz. Bunu yaparken penis gövdesiyle birleştiği kısmı boşalma hissinin geçtiğini hissene kadar sıkabilirsiniz. İlgili hissin geçtiğini düşünüyorsanız 30 saniye kadar ön sevişmeye devam edebilir ve sonrasında birleşme sağlayabilirsiniz.

Kegel egzersizleri de erken boşalmayı geciktirecek teknikler arasında yer alır. Kegel egzersizleri, ilişki sırasında değil ilişkinin olmadığı zamanlarda düzenli olarak yapılan ve erkeğin performansına etki eden bir tekniktir. Bunun için pelvik kaslarınızı 3 - 5 saniye arasında tutabilir ve gevşetebilirsiniz. Bunu günde 3 kez 10 tekrar şeklinde yapabilir ve erken boşalmayı daha kolay kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra fitness egzersizleri de pelvik kasları güçlendiren aktivitelerdir. Spor ve kegel egzersizlerini birleştirerek erken boşalmaya yönelik teknik geliştirebilirsiniz.

Zamanın Kontrolünü Sağlamak için: Super Viga 60000 Doğal Geciktirici Sprey

Super Viga 60000 doğal geciktirici sprey erken boşalma için kullanılan muhteşem bir üründür. Tamamen doğal içeriğe sahip ürün, penis yüzeyine sıkarak uygulanır. Burada ürünün saf içeriğe sahip olması önemli bir artıdır. Penis derisine direkt olarak uygulanan ürün, herhangi bir yan etkiye sahip olmaz. Geciktirici sprey nasıl kullanılır sorusu soran birçok kullanıcı var. Bu da geciktiri spreylerin erken boşalma için en fazla kullanılan ürünler olduğu anlamına gelir. Esen miktarda penis yüzeyine kullanarak gecikmenin üstünlüğünü yaşayabilirsiniz. Super Viga 60000 geciktirici sprey eczane standartlarında üretilen bir üründür ve herhangi bir yan etki içermez.

04 Şub 2023 21:35

Diğer Yazılar

  © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

  kartlar
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.