WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sağlıklı Cinsel Yaşam Nasıl Olur ?

Cinsel yaşam, hayatımızda karşımıza çıkacak ve herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Oldukça eğlenceli ve zevkli bir durum gibi görünen cinsellik mutlaka sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde birçok soruna yol açabilir. Hastalık, stres, kızgınlık, içe kapanıklık gibi başlıca sorunlar sağlıksız yapılan bir cinsel yaşamda sıkça görülebilir. Peki, sağlıklı cinsel yaşam için yapılması gerekenler nelerdir?

Sağlıklı Cinsel Yaşam Nasıl Olur ?

Öncelikle hastalıklardan korunmak için cinsel birleşme sırasında prezervatif kullanılmaya dikkat edilmeli. Bu yolla cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmuş olabilirsiniz. Tabi ki hastalık bulaşmaması için kendinizde olabilecek rahatsızlıklardan şüphelenirseniz mutlaka bir hekime danışmanız gerekir. Yatak odası çiftler için özel yerlerdir. O yüzden yatak odanızı güzelleştirmeye önem verin. Aynı şekilde hijyene de dikkat etmelisiniz. Korkma, çekingenlik, utanma gibi durumlar sağlıklı bir cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyeceğinden bu duygulardan uzak durmaya çalışın. Psikolojik ve fiziksel olarak kendinizi yormamaya özen gösterin.

Sağlıklı bir cinsel yaşamın en önemli maddelerinden biride nezaket ve konuşmadır. Partnerinize karşı cinsellik konusunda her zaman nazik ve anlayışlı olmalısınız. Huzurlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam için hayatı akışına bırakın ve cinselliğin keyfine varın.

06 Haz 2018 00:00

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.