WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sperm Arttıran Gıdalar

Erkeklerde meydana gelen sperm azlığı problemi çiftlerin çocuk sahibi olmalarının önündeki engellerden biridir. Bu nedenle sperm azlığı yaşayan erkeklere birçok tedavi yöntemi önerilmektedir. Bunlardan biri de düzenli program şeklinde sperm arttıran gıdalar tüketimidir.

Sperm azlığı ya da sperm kalite düşüklüğü erkeğin vücudunun içerisinden ya da dışarısından fark edebileceği bir durum değildir. Sadece doktor kontrolünde yapılan spermiogram testi sayesinde belirlenen sperm azlığı sperm arttıran gıdalar programı ile de aşılabilmektedir. Tabi bu sorunun seviyesine bağlıdır. Birçok erkek çocuk sahibi olamamalarının nedenini kısır olmasına bağlamakta ve ve kısır olduğunu düşünerek doktora başvurmakta, sonrasında sperm azlığı sorunu nedeniyle çocuk sahibi olamadığını öğrenmektedir.

Spermiogram testi erkeğin sperm menisinde bulunan sperm sayısını, bulunan spermin kalitesini ve hareketini analiz edebilen bir testtir. Bu nedenle kişi cinsel birliktelik yaşayıp çocuk sahibi olamadığında kısır olduğunu düşünerek karalar bağlamamalıdır. Kesinlikle doktora başvurmalıdır. Sperm sayısını ya da kalitesini, tıbbi olarak küçük operasyonlarla artırabiliriz. Bu yöntemin haricinde cinsel sağlık ürünleri kullanarak ya da düzenli olarak sperm arttıran gıdalar tüketerek te sperm sayısını ve kalitesini artırabiliriz.

30 Ağu 2021 15:48

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.