WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sperm Arttırma

Erkeklerin karşı karşıya kaldığı sperm azlığı sorunu, çiftlerin çocuk sahibi olamamasına neden olmaktadır. Sperm azlığı sorunu için çeşitli sperm arttırma yöntemleri geliştirilmiştir. Ayrıca sperm azlığı sorununa bitkisel ve tıbbi olarak iki çeşit tedavi de uygulanabilmektedir.

Sperm azlığı erkeğin kendisinin farkına varabileceği bir sorun değildir. Sperm sayısının azlığı doktor tarafından yapılan spermiogram testi sayesinde ölçülebilmektedir. Spermiogram testi spermin sayısını, hareketini ve kalitesini analiz edebilmektedir. Test sonucu elde edilen veriler doğrultusunda doktor tarafından sperm azlığı teşhisi konulmaktadır. Sperm azlığı sorunu için sperm arttırma yöntemleri arasında üretici ilaç firmalarının sperm azlığı için özel olarak formüle ettiği cinsel sağlık ürünleri kullanımı, iğne ile testis kanallarından ya da ameliyat ile testisten sperm alımı ve sperm arttırma özelliğine sahip olan yiyecekler ile düzenle beslenme yer almaktadır. Sperm azlığı için belirtilen bu yöntemler ile sperm sayısında artışında sağlanmaktadır.

Günlük yaşamdaki stres, yorgunlukta sperm sayısında azalmaya sebep olabiliyor. Bu nedenle sperm arttırma girişiminde bulunulduysa ya da bulunulmak isteniyorsa stres ve sıkıntıdan uzak durulmalıdır. Bir de kilo ile bağlantısı bulunan sperm azlığının önüne geçebilmek için fast food, kilo aldırıcı yiyecekler tüketilmemelidir.

30 Ağu 2021 15:49

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.