WhatsApp Destek

900 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sperm Azlığı Sorunu

Erkeklerin menisindeki spermin yetersiz miktarda olmasına sperm azlığı denmektedir. Çiftlerin çocuk sahibi olamamasının nedenlerinden birinin sperm azlığı olduğu söylenmektedir. Fakat sperm azlığı ya da yokluğu bir hastalık değildir. Erkeğin sperm hücrelerinin üretimindeki azlık, hareketsizlik ya da hücrelerin kümelenmeleri gibi sebeplerden herhangi biri tek başına bu sorunu doğurabileceği gibi tüm sebepler bir arada da bu sorunla karşılaşılabilir.

Erkekler için büyük bir sorun teşkil eden sperm azlığı probleminin birçok sebebi olabilir. Bozuk sprem şekli, düşük sperm konsantrasyonu, testosteron eksikliği, genetik etkiler gibi sebepler sperm azlığına neden olabilmektedir. Tıp dünyasında pek çok çözümü bulunan sperm azlığı tedavi edilebilecek bir hastalık türüdür.

Sperm sayısının azlığının ya da çokluğunun kararının verilmesi için doktora giderek spermiogram testinin yapılması ve sperm sayısının öğrenilmesi gerekmektedir. Bu test sayesinde sperm azlığı olup olmadığını, sperm sayınızın çocuk sahibi olmaya yeterli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Spermiogram sperm sayısını, hareketini ve şeklini değerlendirmeye yönelik yapılan bir testtir. Yapılan spermiogram testinden sonra konulan sperm azlığı teşhisi için tıbbi ve bitkisel olarak iki çeşit tedavi yöntemi kullanılabilir.

30 Ağu 2021 15:50

Diğer Yazılar

    © 2020 Eros Eczane. Tüm hakları saklıdır.

    kartlar
    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.